Close Menu
  • Wiadomości
  • Społeczeństwo
  • Kultura
  • Reportaże i wywiady
  • Zdrowie
  • Aktywnie
  • På norsk
  • Українською
  • English
Kategorie
  • Aktywnie
    • Podróże
    • Sport
    • Wędkarstwo
  • English
  • Kultura
    • Felieton
    • Film
    • Literatura
    • Muzyka
  • Ogólne
  • På norsk
    • Cecilies språk- og kulturhjørne
    • Kronikk
  • Reportaże i wywiady
  • Społeczeństwo
    • Dzieci
    • Historia
    • Kulinaria
    • Lokalnie
    • Ludzie
    • NAV
    • Opinia
    • Środowisko
  • Wiadomości
    • Polityka
      • Polityka lokalna
  • Zdrowie
    • Covid-19
  • Українською
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube
Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Spotify
Razem Norge – polska gazeta w NorwegiiRazem Norge – polska gazeta w Norwegii
  • På norsk
  • Українською
  • English
  • Wiadomości
  • Społeczeństwo
  • Kultura
  • Reportaże i wywiady
  • Zdrowie
  • Aktywnie
Razem Norge – polska gazeta w NorwegiiRazem Norge – polska gazeta w Norwegii
Strona główna»På norsk»Hvem er vi?
På norsk

Hvem er vi?

By Katarzyna Karp15 lutego 2021Brak komentarzy3 minuty czytania
Udostępnij
Facebook Twitter LinkedIn Email
Artykuł został opublikowany ponad 5 lat temu, dlatego zawarte w nim informacje mogą być nieaktualne.

Lokalavis Razem Norge

Alt har sin tid – vi tror virkelig på at det var tilfellet med avisen Razem Norge. Alt startet med en drøm og i dag blir drømmen til virkelighet. Vi kan endelig presentere for dere en helt ny lokalavis – rettet mot den polske minoriteten. Nettavisen skal være et sted der vårt lille miljø kan føre åpen dialog, samt finne pålitelig informasjon og ikke minst underholdning. Det blir vårt eget medium som i tillegg skal bidra til brobygging mellom to kulturer – den norske og den polske.

Å bygge broer 

Vi vil skrive hovedsakelig om saker som er viktige for oss – polakker som bor på det blide Sørland. Vårt mål er å fordype oss i det lokale samfunnet og oppfordre til aktiv deltakelse i dens liv.

Vi tror virkelig på at effektiv kommunikasjon er svært viktig i en interkulturell dialog. Avisen Razem Norge skal bidra til å gjøre prosessen enklere.

Vi er særlig opptatt av effektiv integrering, derfor skal vi gjøre rede for lokalpolitikk og informere om nyheter og problemer det lokale samfunnet står mot. Vi vil delta aktivt i alt som foregår her lokalt og oppfordre alle polakker som er bosatt i Norge til å gjøre det samme. Intern integrasjon er nødvendig for å kunne skape nye, sterke bånd. Vi vil bringe miljøet vår sammen, for å deretter kunne jobbe for en vellykket integrasjonsprosess sammen.

Ord som bringer oss sammen

Vi vil som sagt informere om lokale arrangementer, som vi kanskje litt for ofte går glipp av. Det å delta aktivt i det som skjer i byen kan hjelpe oss forstå og venne seg til den norske kulturen. Vi vil fordype oss i byens demokratiske arenaer og skape effektiv informasjonsflyt mellom myndighetene og minoriteten. Det å bli kjent med lokal politikk og å finne representanter for våre saker er også viktig for oss. Vi vil støtte polakker i hverdagen – forklare alt som har med statlige institusjoner å gjøre, oppfordre til norskopplæring, presentere regionens tilbud for fritidsaktiviteter, og mye mer. Vi vil også underholde for vi velger å tro at uten litt humør blir livet like trist som regnværet i Bergen.

Vi skal konsentrere oss om fellesskapsbygging. Vi vil bringe folk sammen og bygge broer mellom polakker og nordmenn, med vennlighet og gjensidig respekt som kjerneverdier. Vi legger vekt på at det som vi har til felles er viktigere enn det som skiller oss. Vi vil ikke gjøre dette alene, derfor heter vi Razem. Razem betyr „sammen”. Vi vet at vi ikke klarer å endre alt vi ønsker, men vi vil jobbe lokalt. Derav Kristiansand.

Vi skriver sammen

Redaksjonen i Razem Norge består av entusiaster. Vi samarbeider med folk med mange talenter og ulike interesser, noe som vi er veldig stolte av. Vi tror virkelig på at avisen skal bidra til å gjøre livet vårt enklere, samt være det første steget mot bedre integrering. Vi er utrolig glade for å presentere avisen og dele den positive energien vi har så mye av med dere her på Sørlandet. 

Kjære lesere! Da legger vi den nye nettavisen Razem Norge foran dere.  I en liten gruppe har vi med stor lidenskap tatt oss av de viktigste sakene som gjelder vårt miljø. Samtidig glemmer vi ikke å fokusere også på alt det positive som gjør livet vårt blidere.

Husk at dere er velkomne til å la oss vite om ting dere synes krever avisens oppmerksomhet. De vil gjerne ta opp disse sakene i vår avis. 

Vi skaper Razem Norge sammen.

Skriv til oss: kontakt@razem.no

God lesing!


Oversettelse: Aleksandra Kosałka

polske organisasjoner i Norge
Udostępnij. Facebook Twitter LinkedIn Email

Powiązane

Polsk kultur i Trondheim under Kultur- og språkfestivalen 2025

PORTAL: Mellom kulturer. Polske kunstnere bygger broer – fra varme toner til nære møter

Slaviske kvinner i Fredrikstad – en utstilling full av magi

Zostaw kometarz Anuluj komentarz

Na czasie

Co się dzieje z norweską szkołą? Uczniowie gorzej czytają i liczą

Wiadomości 13 sierpnia 2026

Norweska szkoła, przez lata uznawana za jeden z fundamentów państwa dobrobytu i społeczeństwa o stosunkowo…

Koncert Dymol w Kristiansand. Co się dzieje, gdy Polska spotyka Kubę?

12 sierpnia 2026

Frp prowadzi w sondażach – dziewiąty raz z rzędu

11 sierpnia 2026

Wataha Festival w Norwegii – wydarzenie, na które chce się wracać

11 sierpnia 2026

Łukasz w Norwegii stworzył niszowy biznes. Lukas Fliser – designerskie  umywalki z płytek ceramicznych

10 sierpnia 2026

Fałszywe nazwiska, miejsca urodzenia i powiązania rodzinne. UDI wykrywa oszustwa

10 sierpnia 2026

12 sierpnia: Podwójny spektakl na niebie

10 sierpnia 2026

Norweska pomoc dla Solidarności w latach 80. Gdy Norwegowie stanęli po stronie wolnej Polski

10 sierpnia 2026

Lillesand: Włamali się do hytty i grozili bronią. Uciekali wpław przed policją

9 sierpnia 2026

Masz polskie obywatelstwo i mieszkasz w Norwegii? Sprawdź, czy możesz dostać wezwanie do wojska

8 sierpnia 2026

30 koron za litr paliwa? Listhaug ostrzega, Høyre mówi „nie”

7 sierpnia 2026

Bez BankID jesteś nikim? Problem pracowników z numerem D podczas Arendalsuka

6 sierpnia 2026

Czy Norweżka stanie na czele FIFA? Lise Klaveness wyrasta na symbol buntu przeciwko Gianniemu Infantino

6 sierpnia 2026

Cyberatak na gminę Lørenskog. Wyciekły wrażliwe dane mieszkańców, w tym dzieci

5 sierpnia 2026

Trzech norweskich nastolatków oskarżonych o udział w planowaniu zabójstwa w Anglii

4 sierpnia 2026
Dane kontaktowe

Polsk-Norsk Forening Razem=Sammen
nr org. 923 205 039

tel. +47 966 79 750

e-mail: kontakt@razem.no

Redakcja i współpraca »

Ostatnio dodane

Przestrzeń powietrzna nad zachodnią Norwegią zostanie zamknięta na kilka godzin w sobotni wieczór

22 sierpnia 2026

Aktywny weekend w Norwegii. Biegi, triathlon i narty w środku lata

22 sierpnia 2026

Sigrid Undset – noblistka, która ożywiła średniowiecze

22 sierpnia 2026
Współpraca

Razem Norge jest laureatem nagrody "Redakcja medium polonijnego 2025", przyznawanej przez Press Club Polska.

Facebook Instagram X (Twitter) YouTube

Ansvarlig redaktør: Katarzyna Karp | Administrasjonssjef: Sylwia Balawender
Razem Norge arbeider etter Vær Varsom-plakatens og VVP regler for god presseskikk. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet.

© 2026 Razem=Sammen | Made in Kristiansand

Wprowadź szukaną frazę i naciśnij Enter, aby przejść do wyników wyszukiwania. Naciśnij Esc, aby anulować.